APIE MUS » ENERGETINIS EFEKTYVUMAS


ENERGETIŠKAI EFEKTYVAUS NAMO KONSTRUKCIJOS YPATUMAI:


 

 

 


►SUBALANSUOTA VĖDINIMO SISTEMA


    Rekuperacija, arba šilumogrąža – tai mechaninis patalpų vėdinimas, kurio metu iki 95% šalinamo oro šilumos yra grąžinama į vėdinimo įrenginį ir naudojama tiekiamam lauko orui pašildyti.

    Taigi, priklausomai nuo pasirinkto vėdinimo įrenginio efektyvumo, galima sutaupyti net iki 95% šilumos, kurią, esant natūraliam vėdinimui, išleistume pro atvirus langus.Pavyzdžiui, jei įrenginio efektyvumas – 85%, lauko temperatūrai yra +2°C, patalpų +22°C, ištraukiamo oro šilumos užteks tiekiamą lauko orą pašildyti nuo +2°C iki +19,1°C, nenaudojant papildomo šildytuvo. Tokie šilumos mainai padeda sumažinti šildymo sąskaitas, nes mechaniniu būdu vėdinamos patalpos oro temperatūra svyruoja nežymiai, priešingai nei atvėrus langą šaltojo sezono metu ir įsileidus šviežio oro gūsį į kambarį.

 


►NAMO SANDARUMAS


    Pagrindinis pastato sandarumo rodiklis – oro pasikeitimas patalpose kartais per valandą, esant patalpose 50 Pa slėgiui. Pavyzdžiui, pasyvaus namo sandarumas turi užgarantuoti oro pasikeitimą patalpose ne didesnį už 0,65 karto per valandą.

 

    Kitas klausimas – ar to reikia?

Sandarumas pastate reikalingas šilumos nuostoliams išvengti. Tai ir dėmesį nukreipkime į komforto namuose lygį ir šildymo išlaidas, būtinas tam lygiui pasiekti. Jeigu turime ir viena ir kita, tai reiškia, kad ir sandarumas, ir šiluminė varža pakankami.

 

    Kas sukelia diskomfortą?

Nemalonius vėsumo pojūčius dažniausiai sukelia per apatines atitvaras iš lauko įsiurbiamo šalto oro srautai, įeinantys vietoje šilto oro, kuris „pabėgo“ per nesandarias viršutines atitvaras.

Kita priežastimi gali būti nesandarūs durys ir langai.

 

    Kaip užtikrinti sandarumą?

    Sandarumą būtina užtikrinti tiek projektuojant ir statant naują pastatą, tiek ir renovuojant seną.
Iki šiol abiem atvejais buvo naudojamos tos pačios tradicinės II-osios kartos medžiagos ir technologijos.
Jeigu sugebėsite jų pagalba pasiekti ekonomiškus šildymo rezultatus užtikrinantį sandarumą, – puiku!

    Praktika rodo, kad to pasiekti dažniausiai nepavyksta.

Kanados ir JAV mokslininkų tyrimo rezultatai rodo, kad oro pasikeitimas tradicinio tipo name, apšiltintame II-osios kartos šiltinimo medžiagomis, yra nuo 5 iki 9 kartų per valandą.

Gerai, kad jau yra III-iosios kartos sandarusis šiltinimas, leidžiantis sumažinti nevaldomą oro pasikeitimą patalpose iki 1 karto per valandą.

    Todėl ir rezultatai neįtikėtini – sandariai renovavus vien viršutines atitvaras, išlaidos šildymui gali sumažėti 3 kartus ir daugiau.

 


►GERA ŠILUMOS IZOLIACIJA


 

 

 


►LANGŲ ORIENTAVIMAS SAULĖS ATŽVILGIU


 

 

 


►EFEKTYVŪS ŠIUOLAIKIŠKI LANGAI BEI DURYS